Výrobca : BioPolymer GmbH Co. KG, Bahnhofsplastz 4, D-56410 Montabaur, Nemecko

Oficiálna internetová stránka výrobcu : www.matridex.com

Popis produktu : Jedná sa o kopolymérový hydrogél, zložený zo zosieťovanej kyseliny hyalurónovej neživočíšneho pôvodu, hypromelózy a kyseliny mliečnej. Jedná sa o preparát biologicky kompatibilný, biodegradovateľný, dodávajúci koži viskoelastické vlastnosti. Gel je určený na injekčnú aplikáciu do kože a podkožia. Dodávaný je v sterilných naplnených striekačkách s obsahom 1ml.

Účinky : Matridur zväčšuje objem kože a podkožného tkaniva, čím upravuje kožné kontúry a zväčšuje objem kože na žiadanú úroveň. Matridur je organizmom postupne odbúravaný a preto sa nestáva jeho trvalou súčasťou. Doba účinku je cca 6 mesiacov.

Indikácie : Matridur je určený na dočasnú náhradu objemu mäkkých tkanív (vyplnenie záhybov, vrások). Biologické starnutie kože nie je ovplyvnené.

Kontraindikácie : Matridur nesmie byť aplikovaný do oblastí s aktívnou infekciou alebo s aktívnym kožným ochorením alebo zápalom, aktívnym herpes labialis a u pacientov s autoimúnnymi ochoreniami. Prípravok by sa nemal aplikovať počas tehotenstva a kojenia. Tiež sa nesmie používať u osôb so sklonom k tvorbe keloidných a hypertrofických jaziev, počas imunoterapie, pri poruchách krvnej zrážanlivosti, pri precitlivelosti na kyselinu hyalurónovú, hypromelózu, kyselinu mliečnu, pri diabetes mellitus (cukrovka), neznášanlivosti glukózy. Kontraindikáciou je tiež vek menej ako 18 rokov.